Metin Boyutu:

1.Ulusal Resim ve Müzik Yarışmaları ödülleri sahiplerini buldu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim ve Müzik Bölümleri tarafından düzenlenen 1. Ulusal Resim ve Müzik Yarışmaları’nda ödüller sahiplerini buldu.
Öğrencilerin, Resim ve Müzik Sanatına olan ilgilerinin arttırılması, sanatsal faaliyetlere katılımlarının ve bu faaliyetlerden keyif almalarının sağlanması, yaşamlarının bir bölümünü bu tür faaliyetlere ayırmaları konusunda teşvik edilmesi, sanat eğitimi alan veya almayan tüm genç sanatçı adaylarının desteklenmesi, Türk Resim ve Müzik Sanatına genç yeteneklerin kazandırılması ve yarışma sayesinde ortaya çıkan çalışmaların toplumumuza sunulmasının hedeflendiği 1. Ulusal Resim ve Müzik Yarışmaları ödül töreni ile sona erdi.
KBÜ Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda gerçekleşen 1. Ulusal Resim ve Müzik Yarışmaları Ödül töreni’ne Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı, kardemir AŞ. İnsan Kaynakları Müdürü Yusuf Gürsoy, Üniversite Dekanları ve Müdürleri, Akademik ve İdari Personeli ile öğrenciler katıldı.
1. Ulusal Resim ve Müzik Yarışmaları ödül töreni programında ilk olarak, Resim Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi. Türkiye’nin dört bir yanından lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı toplamda 66 kişinin yarıştığı ‘Doğa ve Endüstri’ konulu resim yarışmasına katılım sağlayarak başarı gösteren adaylara katılım sertifikalarını Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca takdim etti.
Resim Yarışması’nda, Muzaffer Ünal, Veli Aras Yalçınkaya, Gözde Nur Sınaç ve Rabia Parlak’ın resimleri ödüle layık görülürken, Türk Sanat Müziği Çalgı Kategorisi’nde Jüri Özel ödülünü Raifkaratay kazandı.
Türk Halk Müziği Enstrümanla Yorumlama Kategorisi’nde birinciliği Ünal Dursun, ikinciliği Sercan Yıldız ve üçünlüğü ise Engin Menteş kazandı. Türk Halk Müziği Sesle Yorumlama Kategorisi’nde birinci Özlem Özdemir, ikinci Enes Aştı, üçüncü Hüseyin Avcu olurken, Türk Sanat Müziği Sesle Yorumlama Kategorisi’nde birinciliği Mehmet Emin Kabakçı, ikinciliği Yasin Ateş, üçünlüğü ise Abdullah Onurkan Kılıç elde etti.

Dereceye girenlerin ödülleri Rektör Yardımcısı İbrahim Kadı ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
1.Ulusal Resim ve Müzik Yarışmaları ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir