Metin Boyutu:

Müzik gelmiş ve geçmiş bütün yıllarda insanların anlaşması için evrensel bir dil konumundadır. Müziğin geçmişi çok eski yıllara dayanmaktadır ki zaten bir taşı diğerine vururken bile çıkardığımız seslerle belirli ritim aralıklarıyla müzik yapabilmekteyiz. Gitar akorları, gitar tabları ve şarkı sözlerini kendi içerisinde barındıran web sitemiz, kendini müziğe adamış ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen birçok kişinin yanında olmaya çalışmaktadır. Akor merkezi web sitemizde kendinizi geliştirebileceğiniz birçok eğitim videosunu bulabilirsiniz. Sizde bu konuda eğitimler veriyorsanız ve tanınmak istiyorsanız kendi eğitim videolarınızı veya amatör videolarınızı bizlere gönderebilirsiniz. Platformumuz sadece eğitim içerikli videolar paylaşmamakla birlikte bir çok yeni çıkan şarkının videolarını ve amatör sanatçılarımızın kendilerini sergileyebilecekleri videoları da paylaşmaktadır.

 

Akor merkezimizin en önemli amaçlarından biri ise gitar çalmayı öğrenen arkadaşların ilk başta şarkı akorları bulurken zorlanmasından kaynaklanmaktadır. Hepimizin bildiği gibi her gitarist kendi gitar akorları ile şarkılarını çalmaktadır yani kendi sesine uygun akorları çıkarmaktadır. Gitar çalmaya yeni başlayan arkadaşların ritim ve akor basmayı öğrendikten sonra kendi akorlarını kullanarak gitar çalması neredeyse imkansız bir hale gelmektedir, çünkü daha birçok akorun sesini bilmemektedir. Bu yüzden gitardan soğuyup ilerletemeyen bir çok insan tanımaktayız ve konu hakkında biraz düşündükten sonra akorların bulunduğu bu akor merkezi web sitesini kurmaya karar verdik. Akor merkezimizde birçok şarkının gitar akorları farklı ses tonlarına göre bulunmaktadır. Her eklediğimiz şarkının akorları farklı versiyonlarla ile farklı ses gruplarına hitap etmektedir. Sitemizde aradığınız her şarkıyı rahatlıkla bulabilirsiniz. Web sitemiz içerisinde bulunan site içi arama formu ile aradığınız şarkıcıya ait bütün şarkıları bulabilir veya direk şarkının ismini yazarak o şarkıya ait şarkı sözlerini, gitar tablarını ve akorları listeleyebilirsiniz.

 

Müzik piyasasında ki gelişmeleri ve haberleri sitemiz içerisinde bulunan öne çıkarılmış haberler kısmından öğrenebilirsiniz. Güncel olarak yeni gelişmeleri barındıran haber içeriklerimiz ile siz değerli ziyaretçilerimizi her zaman bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sizde gitar çalıp kendi videolarınızı çekiyorsanız bizimle paylaşıp diğer bütün insanların sizleri tanımasını sağlayabilirsiniz ya da kendi gitar akorlarınızı bizim ile paylaşıp kendi adınızla sitemizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayalım ki bilgi paylaştıkça artar ve bu uğurda ne kadar çok yardımlaşırsak birbirimizin eksiklerini o kadar çabuk tamamlarız. Akor merkezi web sitemiz ile ilgili her türlü şikayet ve önerilerinizi iletişim bölümümüzden bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri aracılığı ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

En doğru ve güncel gitar akorları için takip etmeniz gereken tek adres web sitesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir